Prośba o zinterpretowanie wyników RTG klatki piersiowej

OPIS BADANIA: Serce powiększone z przewagą lewej komory. Aorta piersiowa w normie. Cień w lewym kącie przeponowo sercowym - ciało tłuszczowe ? torbiel celomatyczna? Płuca i jama opłucna bez zmian Co oznacza taki opis badania? Prosze o szybka odpowiedz
ponad rok temu

Lek. Magdalena Pikul

Witam!
Z opisu wynika, że serce jest powiększone prawdopodobnie w zakresie lewej komory. Opisane zmiany w lewym kącie przeponowo-sercowym nie są niczym groźnym i wymagają ewentualnie okresowej kontroli. Proszę udać się do Lekarza kierującego na to badanie, który zadecyduje o dalszym postępowaniu terapetucznym. Pozdrawiam