Prostata w młodym wieku

Witam. Mam 21 lat. Przez parę lat bardzo często się masturbowałem. Skończyłem z tym nałogiem już. Ostatnio mi się przydarzył częstomocz. Lekarz mi przepisał urosept, ale nie pomogło to przepisał B*** na zapalenie gruczołu krokowego i dał skierowanie na USG jamy brzusznej z oceną pęcherza moczowego. Wyniki są prawidłowe ale nic tam nie pisze na temat prostaty. Chciałbym się dowiedzieć czy gdyby z moją prostatą było coś nie tak, to USG by to wykryło skoro podczas badania lekarz powiedział, że pęcherz jest w porządku. Pozdrawiam i czekam na odpowiedź.

Redakcja abcZdrowie

Witamy!

Częstomocz jest ważnym diagnostycznie objawem, lecz jest powodowany wieloma chorobami układu moczowo-płciowego u mężczyzn.
USG jamy brzusznej nie bada dokładnie prostaty, do badania prostaty służy inne badanie usg, które jest wykonywane przezodbytniczo.
Do oceny prostaty konieczne jest wykonanie badania urologicznego (per rectum) i właśnie TRUS (usg przezodbytnicze).

Proponuję skonsultować problem z urologiem.

Redakcja abcZdrowie.pl