Prostowana przegroda nosowa i niedrożność nosa

W związku z planowanym zabiegiem laparaskopowym zatok, miałem 3 tygodnie temu prostowaną przegrodę nosa. Tylko że prawa dziurka jest teraz wyraźnie mniej drożna, lekko świszczy, zacząłem bardziej oddychać ustami, gardlo mi się wysusza w czasie snu. Oddycha mi się gorzej, a u lekarza w przych. poszpitalnej usłyszałem jedynie: ma pan teraz pięknie prostą przegrodę! Czyli mi to już tak zostanie?

nie może tak zostać! To Pan czuje czy przegroda jest prosta, to Pan decyduje, że prawidłowo Pan oddycha nosem. Trzeba zrobić głęboką endoskopię nosa czyli rinoskopię środkową i tylną przy pomocy toru wizyjnego i znaleźć przyczynę, znaleźć to co blokuje Panu oddychania mimo operacji przegrody i usunąć to. Laparoskopową operację zatok radzę wykonać co najmniej pół roku po plastyce przegrody po jej całkowitym wygojeniu i uzyskaniu dobrej drożności nosa.