Prostowanie przegrody nosowej a odpowiednie znieczulenie

Witam w styczniu będę miała robiony zabieg prostowania przegrody nosowej w znieczuleniu miejscowym zamiast narkozy, ze względu na kolejki nie mogę mieć wykonanego tego zabiegu w narkozie. Chciałam się zapytać o skuteczność takiego znieczulenia. Kilka osób z którymi rozmawiałam twierdzą że pod koniec zabiegu gdy znieczulenie zaczyna puszczać ból jest nie do wytrzymania. Pomijam kwestię tego że wszystko będę widziała, słyszała itp bo tego się nie obawiam. Chodzi mi o samą skuteczność znieczulenia

Witam panią!
Znieczulenie jak sama nazwa wskazuje jest miejscowe, więc sama pani zauważyła, że będzie pani wszystko słyszała i nie będzie panią tylko bolało, dotyk może pani czuć. Tak naprawdę znieczulenie trwa tyle ile zabieg. Miejscowe znieczulenie w końcu musi przestać działać, tak samo jak ogólne. Miejscowe przestaje po ok. 2-4 godzinach przy dobrze wykonanym znieczuleniu. Wszystko wtedy zależy od operatora, więc jeżeli jest w tym dobry to może pani podejść do tego spokojnie.
Pozdrawiam.

Skuteczność znieczulenia miejscowego zależy od ilości podanego środka i jego objętości. Od warunków miejscowych w Pani nosie i umiejętności laryngologa zależy czas zabiegu. Sytuacje opisane przez Panią mogą faktycznie się pojawić. Poczekałbym jednak w kolejce lub zmienił szpital a nie zgadzał się na znieczulenie miejscowe