Prostowanie zębów przez noszenie aparatu stałego

Witam, od 7 miesięcy noszę aparat stały. Nie miałam 2ch zebów i 2 zostały wyrwane w celu wyrównania ilości. Przesz okres 7 miesięcy jeden ząb nie wyprostował się. Ortodontka twierdzi, że prawdopodbnie jest to ankyloza ale na ostatniej wizycie spróbowała go jeszcze 'naciągnąć". Czy możliwe, że nie było widać zrostu na zdjęciu rtg? czy jest jakaś szansa na wyprostowanie zęba? Bardzo proszę o poradę

Ankyloza - kościozrost jest zwykle punktowym zrostem kości i zęba, niewidocznym na zdjęciu RTG. Można przesunąć taki ząb, stosując co dwa tygodnie "poluzowanie" tego zęba, często dodatkowo wspomagane naświetlaniem laserem biostymulacyjnym. Pozdrawiam