Proszę o analizę badania usg piersi. Jestem kobietą, mam 42 lata.

W prawym gruczole piersiowym stwierdzono w okolicy brodawki dobrze odgraniczony od otoczenia niejednorodny torbielowato, lity guzek o wym.1,9x1,4x1,6. Obraz usg niejednoznaczny - powikłana torbiel, guzek w stadium rozpadu? W sąsiedztwie drobny o śred. 0,5 silnie hypoechogeniczny obszar. Oba gruczoły piersiowe bez podejrzanych zmian ogniskowych.
ponad rok temu

Redakcja abcZdrowie

Wydaje się, że obserwowana zmiana może mieć bardziej charakter zejściowej zmiany pozapalnej. Nie było nigdy żadnych problemów z tą piersią (zmian zapalnych)? W razie wątpliwości lekarza prowadzącego ew. zostanie skierowana Pani na biopsję gruczołu.