Proszę o analizę krzywej cukrowej i krzywej insulinowej

Mam 26 lat, ważę 52 kg, mam 160 cm wzrostu. Proszę o analizę moich wyników. Krzywa cukrowa (mmol/l): 4.92/7.66/5,58. Krzywa insulinowa (mmol/l): 14,2/126,1/90,56. Czy to jest cukrzyca, czy może insulinooporność? Czy powinnam stosować jakąś dietę? Lekarz przepisał mi dwa lekarstwa s*** 500 i g***. Z góry dziękuję za odpowiedź. Pozdrawiam, Agnieszka.

26 LAT ponad rok temu

Szanowna Pani,

wartości glukozy w krzywej są jak najbardziej prawidłowe - nie ma wskazań do stosowania terapii!!! Insulinę w trakcie krzywej oznaczamy głównie w celach naukowych i w codziennej praktyce nie ma to znaczenia. Jedyne co można powiedzieć, to że Pani organizm wymaga dużej ilości insuliny, aby "zutylizować" ładunek glukozy. Wpłynąć na to można, zwiększając aktywność fizyczną i utrzymując prawidłową masę ciała.

Pozdrawiam.