Proszę o analizę mojej przypadłości

Witam. Otóż chodzi mi o to, czy dzieje się ze mną coś niepokojącego. Mam 33 lata i jestem mężczyną. Około 2 miesiące temu miałem jakąś infekcję grypopodobną - tak powidział lekarz rodzinny - i był antybiotyk (coś z penicyliny). Choroba nie wyleżana, no i w Nowy Rok podobny atak choroby i antybiotyk (jakiś 3 dniowy). Do dziś nie najlepiej się czuję, jestem lekko zmęczony i osłabiony z jakby uciskiem w krtani, ale bez temperatury. Wspomnę, ża prawie rok temu miałem robioną przegrodę nosową (może ma to jakieś znaczenie). A oto moje nipokojące wyniki ogólne: granulocyty 45,7% (49-60), limfocyty 42% (28-38), granulocyty kwasochłonne 1,5% (2-5). Pozostałe w przedziale. OB 3, białka w surowicy 0 (<5), birbulina całkowita 0,8 mg/dl (0-1.0). Mocz - wszysko ujemne. Rozmaz liczony mikroskopowo: granulocyty oboj. o jadrze podzielonym 35% (40-70), granulocyty zasadochłonne 2% (0-0,5) limfocyty 55% (20-40), monocyty 5% (7-10). A najgorsze jest to, że co wyczytam, to mnie to boli (w tej chwili po głowie chodzą mi chłoniaki, bo wydaje mi się, że mam powiększone węzły chłonne pod szczęką i powiększone migdały). Lekarz rodzinny skierowł mnie z tym do laryngologa, u którego będę w przyszłym tygodniu. Przepraszam, że tak się rozpisałem, ale chciałem oddać pełen obraz moich obaw. A może to początkowy obraz hipochondrii? Dziękuję za pomoc.

Redakcja abcZdrowie

Witam,

w przedstawionych wynikach badań są pewne odchylenia w składzie białych ciałek krwi, są to jednak wartości procentowe, które nie są wystarczające do prawidłowej interpretacji. Konieczne wydaje się wykonanie tzw. rozmazu ręcznego leukocytów.

Za wysoki jest odsetek bazofilów, nieco podwyższony odsetek limfocytów, a obniżony granulocytów. Może to wiązać się z przebytą infekcją, ale jeśli będzie się utrzymywać, a dodatkowo Pan nie będzie się czuł dobrze, to wymaga Pan konsultacji hematologicznej, zwłaszcza, że pisze Pan o prawdopodobnie powiększonych węzłach chłonnych.

Proponuję więc zgłosić się do lekarza rodzinnego, który zleci rozmaz ręczny, zbierze wywiad, zbada Pana dokładnie, oceni węzły chłonne, czy są rzeczywiście powiększone, i zaproponuje dalszą diagnostykę.

Pozdrawiam.