Proszę o analizę wyników

Witam. Bardzo proszę o analizę moich wyników badań. Mocz: barwa - jasno żółta, przejrzystość - klarowna; odczyn - kwaśny; ciężar - 1,010 kg/l; białko - ślad; cukier 0 mmol/l; ketony 0, urobilinogen - norma; nabłonki płaskie - dość liczne; krwinki białe 0-3; bezpostaciowe moczany nieliczne; bakterie - dość liczne. Morfologia: LYMPH 27,1 1,7; MXD 11,8 0,7; NEUT 61,1 3,8; RBC 4,76 x 10^6/uL; HGB 14,3 g/dL; HCT 43,8%; MCV 92,0 fL; MCH 30,0pg; MCHC 32,6 g/dL; RDW-CV 12,9%; PLT 230 x 10^3/uL; PDW 10,9 fL; MPV 8,9 FL; P-LCR 16,9%; AST 20 U/l; ALT 16 U/l; glukoza 4,90mmol/l; cholesterol 5,06 mmol/l; cholesterol HDL 1,65 mmol/l; cholesterol HDL 32,53%; cholesterol LDL 2,92 mmol/l; triglicerydy 1,08 mmol/l; bilirubina całk. 7,8 mmol/l; kreatynina 91,8 mmol/l. Dodam, że ostatnio nie chrowałam, nie miałam gorączki, nie nadwyrężałam się wysiłkowo. Około miesiąc temu zauważyłam krew w kale, i obecnie czekam na badanie kolonoskopii. Mam notoryczne biegunki i często silne bóle brzucha w części dolnej. Badania krwi utajonej w kale miałam robione jakiś rok temu i wynik był negatywny.
ponad rok temu

Redakcja abcZdrowie

Witam!

W badaniu ogólnym moczu zwraca uwagę lekko obniżony ciężar właściwy oraz obecność śladowych ilości białka. Stężenie kreatyniny jest bliskie górnej granicy normy. Może być to spowodowane nieprawidłowościami w pracy nerek i wymaga dalszej diagnostyki.

Wynik morfologii krwi jest prawidłowy, podobnie parametry określające czynność wątroby (AST, ALT, bilirubina) oraz stężenie glukozy we krwi. Podwyższony jest poziom cholesterolu całkowitego, wynikający ze zbyt wysokiego stężenia jego frakcji LDL (odpowiedzialnej w największym stopniu za rozwój miażdżycy). Aby obniżyć ryzyko chorób układu krążenia należy zadbać o odpowiednią dietę i aktywność fizyczną.

Wyniki badań nie wyjaśniają przyczyny Pani dolegliwości. Mam nadzieję, że odpowiedź da badanie endoskopowe, na które Pani oczekuje.

Pozdrawiam i życzę powodzenia.