Proszę o analizę wyników badań. Mam 49 lat, jestem kobietą.

Badania bez przyczyny. Leukocyty 4,3; erytrocyty 5,6; hemoglobina 15,3; hematokryt 44; MCV 80; MCH 28 MCHC 34,5; płytki krwi 183; limfocyty % 53, inne (eo, bazo, mono)% 6, neutrofilie % 42, limfocyty# 2,3; inne (eo, bazo, mono) # 0,2; neutrofilie# 1,80, RDW-CV 15, PDW 16, MPV 11,10, lipidogram (CHOL, HDL, LDL, TG) cholesterol całkowity 162, cholesterol HDL 45, cholesterol LDL 102, Ttrójglicerydy 75, AST 20, GGTP 7, fosfataza zasadowa 41, ALT 24.
ponad rok temu

Redakcja abcZdrowie

Witam serdecznie.

W podanych badaniach zwraca uwagę niewielki wzrost odsetka limfocytów oraz spadek odsetka granulocytów obojętnochłonnych w rozmazie automatycznym krwinek białych. Jest to jednak badanie mało miarodajne (daje wiele wyników zafałszowanych), wskaźnikiem bardziej wiarygodnym jest stężenie tych krwinek wyrażone w liczbach bezwzględnych, a to u Pani mieści się w normie. Pozostałe parametry krwi są prawidłowe. Zaznaczam, że właściwa interpretacja badań jest możliwa tylko w oparciu o wywiad i badanie lekarskie.