Proszę o analizę wyników badań syna

Witam. Mój syn 18-latek przy wzroście ok.183 cm waży 55 kg. Bardzo schudł jakieś 4 lata temu. Teraz zachorował i przez tydzień przyjmował antybiotyk, poprosiłam również o skierowanie na badania, oto ich wynik: Morfologia: WBC - 7,8, RBC - 4,9, HGB - 11,0. HCT - 34,0, MCV - 69, MCHC - 32,4, MCH - 22,5, RDW - 16,6, PLT - 672, MPV - 7,6. ROZMAZ POMIAR AUTOMATYCZNY NEUT - 4,91, NEUT - 63,1, LYMPH - 1,56, LYMPH - 30,0, MONO - 1,03, MONO - 13,3, EO - 0,21, EO - 2,7, BASO - 0,07, BASO - 0,9, LIC - 0,08, LIC - 1,1, OB po 1 godz. 6. MOCZ: barwa żółta, przejrzystość klarowny, ph 5,0, białko nieobecne, glukoza nie wykryto, bilirubina nieobecna, urobilinogen prawidłowy, ciała ketonowe nieobecne, azotyny nieobecne, krew nieobecna. OSAD: nabłonki płaskie pojedyncze w polu widzenia, śluz dość liczne pasma w preparacie, leukocyty pojedyncze w polu wodzenia, składniki mineralne liczne szczawianu wapnia. BIOCHEMIA: glukoza w surowicy 5,5, glukoza w surowicy 99,14 mg/dl, AIAT 25 Iu/l, AspAT 20 IU/l, alfa amylaza w surowicy 141 IU/I, ŻELAZO 5 ug/dl, CRP 207,3 mg/1, TSH 3 generacja 2,46. Przepraszam, że tak nieskładnie to napisałam, wielu symboli nie umiem napisać na klawiaturze. Mam nadzieję, że jest to czytelne. Jestem przerażona tymi wynikami, syn dostał skierowanie do hematologa, po namyśle Pani doktor dała jeszcze skierowanie do szpitala.

KOBIETA ponad rok temu

Witam serdecznie,

Syn z pewnością wymaga uważnej diagnostyki. Uwagę zwraca przede wszystkim bardzo niski poziom żelaza (norma  50-175 ug/dl), co spowodowało zmniejszenie wielkości krwinki czerwonej i umiarkowaną anemię. W pozostałych badaniach - b. wysokie CRP, co może być wykładnikiem toczącego się stanu zapalnego.

Podstawową kwestią będzie wyjaśnienie, z jakiego powodu nastąpiła tak znaczna utrata żelaza. Zazwyczaj przyczyną niskich wartości żelaza są zaburzenia wchłaniania z przewodu pokarmowego lub przewlekłe krwawienia. Najlepiej byłoby zdecydować się na diagnostykę szpitalną, gdzie w krótkim czasie syn będzie miał wykonane wszelkie konieczne badania.

Pozdrawiam serdecznie