Proszę o analizę wyników - toksoplazmoza

Witam serdecznie!!! Mam 25 lat i zrobiłam badania na toksoplazmozę IgG, ponieważ chcę zajść w ciążę. Podaję wyniki: Toksoplazmoza - p/c w kl. IgG < 1,6 IU/ml, wynik ujemny < 1,6, wynik wątpliwy 1,6-2,9, wynik dodatni 3,0 i powyżej. Badania wykonane testem firmy Abbott, metodą immunochemiczną CMIA na aparacie Architect. Z góry dziękuję:)
25 LAT ponad rok temu

Redakcja abcZdrowie

Aby można było zinterpretować badanie w kierunku toksoplazmozy, oprócz miana przeciwciał w klasie IgG istotny jest także wynik IgM, którego nie podała Pani w treści pytania.

Ujemny wynik IgG może występować zarówno u osób, które nigdy w przeszłości nie przeszły zakażenia toksoplazmozą, jak i u tych, które zaraziły się nią niedawno. Wynik IgM pozwala rozstrzygnąć, do której z tych grup zalicza się Pani.
Pozdrawiam!