Proszę o informację, czy są jakieś wskazania abym kolejne dziecko urodziła poprzez cesarskie cięcie?

Witam serdecznie,
obecnie jestem w 36 tygodniu ciąży, dzidziuś na chwilę obecną waży ok. 3kg. Pierwsze dziecko urodziłam siłami natury, aczkolwiek poród nie należał do łatwych, dziecko było dość duże, ważyło 4kg i 54 cm długości, główka 3 krotnie owinięta pępowiną, jednak najgorsze były hemoroidy, które pojawiły się po porodzie, były okropnie duże, dochodziłam do siebie dobre 2 tygodnie (okłady z kory dębu, maści, czopki) na chwilę obecną już pokazały się ponownie hemoroidy!

Dodatkowo leczę się na nadczynność tarczycy, która w trakcie ciąży ma postać utajoną (obniżone TSH 0,11, ft3 i ft4 w normie - przez cały okres ciąży nie brałam lekarstw).

Lek. Aneta Zwierzchowska

Witam!
Sądząc z Pani opisu, nie ma u Pani na szczęście wskazań do cięcia cesarskiego. Nie są nimi hemoroidy ani nadczynność tarczycy, szacowana masa ciała dziecka również nie jest bardzo duża (wskazaniem do CC jest dopiero masa 4,5 kg lub więcej). Cięcie to poważna operacja- jeśli nie ma zagrożenia dla życia lub zdrowia matki albo dziecka, to lepiej jej uniknąć!
Pozdrawiam serdecznie i życzę szczęśliwego rozwiązania.