Proszę o interpretację badań morfologii mojego 5-letniego synka

OB 15mm/h, WBC 6.4, LYMPH 3.0, LYMPH%, MID 0.6, MID% 9.2, GRAN 2.8, GRAN% 44.3, RBC 3.86, HGB 11.5, HCT 32.5%, MCV 84.1 fl, MCH 29.9 pg, MCHC 35.5 g/dl, RDW-SD 50.0 fl, RDW-CV 13.7%, PLT 277, PDW 11.7 fl, MPV 9.2 fl, P-LCR 23.0%, PCT 0.25%, Proszę jeszcze wyjaśnić mi, z czym wiążą się zaburzenia przewodnictwa nad RV u mojego synka.
ponad rok temu

Witam!

Nieco zbyt niska jest liczba erytrocytów (czerwonych krwinek) oraz stężenie hemoglobiny. Biorąc pod uwagę obniżoną wartość hematokrytu, przyczyną nieprawidłowości w obrazie morfologii może być przewodnienie dziecka, ale może być to także niedokrwistość. Radziłabym dla pewności za jakiś czas powtórzyć badanie (na czczo, bez wcześniejszego picia jakichkolwiek płynów).

Zaburzenia przewodnictwa nad RV, czyli prawą komorą serca w badaniu EKG mogą być różnego pochodzenia. Mogą wynikać z zaburzeń elektrolitowych, hormonalnych, nieprawidłowości ze strony układu bodźco-przewodzącego serca i in. Zawsze należy ustalić ich przyczynę.

Pozdrawiam i życzę powodzenia.