Proszę o interpretację badania histopatologicznego po poronieniu

Proszę o interpretację i przetłumaczenie wyników. To moje drugie poronienie. Na początku drugiej ciąży zrobiono mi badania, wyniki wykazały ureaplasme, dostaliśmy z partnerem antybiotyki d*** na 8 dni, wszystko miało być dobrze jednak w 12 tygodniu na USG prenatalnym okazało się, iż ciąża obumarła w 9 tygodniu ciąży. Dziś otrzymałam wynik badania histopatologicznego niestety go nie rozumiem i proszę o pomoc.

Rozpoznanie kliniczne: C II Hbd 12 obsoleta Wynik badania: Fragmenty jaja płodowego, szaro-brunatny fragment jak łożysko o średnicy ok. 10 cm Decidua cum necrosi microfocali, inflammatione chronica activa et calcificationibus, membranae deciduales atque villi.

Jestem 3 tygodnie po zabiegu łyżeczkowania jednak z piersi kiedy się je naciśnie leci pokarm czy to normalne? Wizytę u lekarza mam dopiero za miesiąc. Po szpitalu dostaliśmy z mężem antybiotyk d*** na 10 dni czy to wystarczające? Czy mąż również powinien wykonać jakieś badania i jakie badania ja powinnam wykonać? Chcielibyśmy mieć dziecko jak najszybciej jak to możliwe ile czasu musimy odczekać i czy kolejna ciąża wiąże się z dużym ryzykiem?

Bardzo proszę o pomoc, chęć posiadania dziecka zawładnęła całym naszym życiem, myślę, że każdy miesiąc oczekiwania będzie dla nas wiecznością.

KOBIETA ponad rok temu

Witaminy w ciąży

Witam serdecznie,

doczesna (zmieniona "ciążowo" błona śluzowa macicy) z mikroogniskami martwicy, z przewlekłym zapaleniem aktywnym i zwapnieniami, z kosmkami łożyskowymi.

Jeżeli po poronieniu utrzymuje się pokarm w piersiach należy zgłosić się do lekarz po leki hamujące laktację. Pozwoli to na powstrzymanie produkcji mleka.

Po poronieniu zleca się odczekanie co najmniej 2 miesięcy, a dopiero po upływie tego czasu można starać się o kolejną ciążę. W niektórych przypadkach wskazana jest przerwa półroczna. Jest to sprawa indywidualna. Powinna to Pani omówić ze swoim ginekologiem. On zna dokładnie Pani historię co pozwoli na określenie czasu, po upływie którego można starać się o kolejną ciążę.
Dziesięciodniowa kuracja antybiotykiem powinna być wystarczająca.

Po starcie drugiej ciąży zaleca się ponowną ocenę wpływów środowiskowych, ponowne badania fizykalne, badanie obecności przeciwciał antyfosfolipidowych, ocenę czynności tarczycy, badanie w kierunku zakażeń Chlamydia i Ureaplasma.

Pozdrawiam i życzę powodzenia.