Proszę o interpretację badania MR kręgosłupa szyjnego u 36-latki

Proszę o interpretację badania MR kręgosłupa szyjnego. Zniesienie fizjologicznej lordozy kręgosłupa szyjnego z kyfotycznym wygięciem na odcinku C4-C6 Pośrodkowe uwypuklenie zarysu krążka międzykręgowego C4/C5 modelujące worek oponowy. Na poziomie C5/C6 widoczna jest szeroko podstawna pośrodkowo-dwuboczna wypuklina krążka m/k uciskająca worek oponowy i przednią powierzchnię rdzenia oraz zwężająca oba otwory m/k z modelowaniem korzeni nerwowych. Cechy stenozy kanału kręgowego - wymiar ok 6.5mm. Na poziomie C6/C7 widoczna jest szeroko podstawna pośrodkowo-dwuboczna wypuklina krążka m/k uciskająca worek oponowy i przylegająca do przedniej powierzchni rdzenia oraz zwężająca oba otwory m/k - w większym stopniu lewy z odcinkowym przyleganiem do korzenia nerwu. Cechy stenozy kanału kręgowego - wymiar strzałkowy ok 8 mm. W przykrążowych częściach trzonów kręgowych na poziomie C6/C7 widoczny jest nieznaczny obrzęk szpiku kostnego o charakterze zmian degeneracyjnych typu Nosić 1. Dodatkowo na w/w poziomach ucisk na worek oponowy oraz otwory m-k powodują osteofity tylnych krawędzi trzonów kręgowych. Pozdrawiam serdecznie

Szanowna Pani, ze względu na wypukliny krążków międzykręgowych należy rozważyć leczenie chirurgiczne