Interpretacja badania ultrasonograficznego piersi. Powinnam się obawiać?

Mam lat 58. Oto wynik USG: Sutki o budowie gruczołowo-tłuszczowej wykazują zmiany o charakterze dysplazji włóknisto-torbielowatej o niewielkim nasileniu w kwadratach gornych. W lewym sutku na godz. 3-ej około 3-4 cm od otoczki torbiel wielkości 4,0 mm, na godz. 11-tej 2 cm od otoczki torbiel wielkości 9 mm i w obrębie otoczki torbiel wielkości 6,0 mm. W sutku prawym na godz.9-tej na granicy otoczki torbiel wielkości 6,5 mm.W sutku prawym na godz. 9-tej około 6-7 cm od otoczki guzek lity wielkości 7'5 mm. Guzek dobrze odgraniczony o jednorodnej nieco obniżonej echogenicznosci bez cienia zazmianowego a raczej z delikatnym wzmocnieniem, bez rejestrowanego przepływu w badaniu CD, o cechach zmiany łagodnej-podejrzanej o gruczolako-włókniaka. Powiększonych węzłów chłonnych w dołach pachowych nie stwierdzono. W rodzinie podobnej choroby oraz raka nie było.

ponad rok temu

Witam.

Niestety z uwagi na charakter naszego serwisu nie interpretujemy wyników badań. Wyniki badań powinny byc interpretowane przez lekarza prowadzącego, ktory zna pacjenta i ma mozliwość zbadania go oraz zebrania szczegółowego wywiadu.

Pozdrawiam serdecznie