Proszę o interpretację moich wyników krwi

Mam 18 lat. Uprawiam sport. Oto moje wyniki: leukocyty 4,3 tys./ul, erytrocyty 5,4 mln/ul, hemoglobina 15,4 g/dl, hematokryt 44%, MCV 82 fl, MCH 29 pg, MCHC 35,0 g/dl, płytki krwi 162 tys./ul, limfocyty 43%, inne (eo, bazo, mono) 12%, neutrofile 45%, limfocyty 1,8 tys./ul, inne (eo, bazo, mono) 0,6 tys./ul, neutrofile 1,90 tys./ul, RDW-CV 13%, PDW 14 fl, MPV 11,40 fl, P-LCR 38%, OB 2 mm/h.
18 LAT ponad rok temu

Witam!

Przedstawione wyniki są prawidłowe.

W przyszłości, kontrolując morfologię krwi, warto zwracać uwagę, by w rozmazie krwinek białych oceniano poszczególne ich frakcje, a nie tylko neutrofile i limfocyty. W przedstawionym badaniu pozostałe frakcje zliczono zbiorczo, jako "inne", co uniemożliwia dokładną ocenę stężeń poszczególnych komórek.

Pozdrawiam