Proszę o interpretację moich wyników odsetek monocytów, eozynofili, bazofili - MXD% - 2,6%.

Mam 60 lat. Glukoza 112, cholesterol 222, HDL cholesterol 70, LDL cholesterol 129, najbardziej zniepokoił mnie odsetek monocytów, eozynofili, bazofili - MXD% - wynik 2,6%. Dziękuję.

60 LAT ponad rok temu

Witam serdecznie,

W celu interpretacji wyników badań proponuję udać się do lekarza rodzinnego, który będzie miał możliwość zbadania Pani oraz zebrania dokładnego wywiadu.

Wyniki morfologii należy interpretować całościowo, mając możliwość wglądu w jej wszystkie parametry.

U Pani mogę jedynie stwierdzić, że cholesterol nieznacznie przekracza normę, a więc na pewno warto zadbać o dietę ubogotłuszczową. Jeżeli choruje Pani na serce, konieczne jest zażywanie leków obniżających poziom choleterolu we krwi.

Wynik glukozy także nieco przekracza normę (do 110 mg/dl), a więc wynik należy albo powtórzyć, albo zrobić krzywę cukrową celem wykluczenia cukrzycy.

Pozdrawiam serdecznie