Badanie na toksoplazmozę - interpretacja wyników

Witam!

Proszę o interpretację moich wyników Toxoplazma gondii - przeciwciała w kl. IgM 0,320, IgG 11,90. Jaki to wynik - dobry czy nie?

Pozdrawiam serdecznie

ponad rok temu

Redakcja abcZdrowie

Witam serdecznie.

Wyniki Pani badań serologicznych wskazują z dużym prawdopodobieństwem na przebytą toksoplazmozę w przeszłości (podwyższone miano przeciwciał IgG), natomiast nie świadczą o "świeżej" infekcji toksoplazmatycznej (prawidłowe miano IgM). Niestety, nie podała Pani powodu, dla którego badania zostały wykonane. Jeżeli tym powodem jest ciąża, to muszę Panią uspokoić, gdyż tylko czynna toksoplazmoza stanowi zagrożenie dla płodu. Do rozważenia jest ewentualne oznaczenie awidności przeciwciał IgG - badanie to określi nam w przybliżeniu czas, w którym doszło do zakażenia Toxoplazma gondii.