Proszę o interpretację mojego wyniku .

Mam 59 lat. W grudniu 2009 przeszłam operację usunięcia piersi prawej. Mam wynik histopatologiczny z wyciętego guzka. Wizytę u lekarza mam umówioną na przyszły tydzień, ale już chciałabym hłonny sr.1 cmm wiedzieć, co mnie czeka. Oto moje wyniki: Sutek prawy bez zawartości dołu pachowego. Na przekroju w okolicy okołobrodawkowej wyraźnie ograniczony guzek lity - bezpośrednio pod skórą, poza tym na granicy kwadratów wewnętrznych otorebkowany guzek (g1) - lity, barwy kremowo-brunatnej, śr. 0,6 cm - oraz na granicy kwadratow zewnętrznych spikularny obszar (g2) o wym 2x3 cm z licznymi poszerzonymi przewodami, wypełnionymi mazistą treścią - położony 2 cm pod skórą - 1 cm nad powięzią. W pozostałym miąższu utkanie tłuszczowe i mastopatyczne w - około 29% (M) x,xx, g+s, gA+s, g1, g2, gB2, gA2, M. Jeden węzeł chłonny śr. 1 cm, A, B CMP. MIKROSKOPOWO CARCINOMA CRIBRIFORME INVASIVUM BIFOCALE MAMMAE G1 LYMPHADENITIS CHRONICA 0/1, DWA OGNISKA RAKA SITOWATEGO INWAZYJNEGO, ŚR. 1,5 CM i O,6 CM. SMMS(-) INWAZJI NACZYNIOWEJ NIE STWIERDZONO. BRODAWKA SUTKOWA BEZ UTKANIA RAKA I WĘZEŁ WARTOWNICZY BEZ PRZERZUTU RAKA. Z GÓRY DZIĘKUJĘ. DUŻO CZYTAŁAM O HECEPTYNIE. CZY BĘDĄC NA WIZYCIE U LEKARZA PYTAĆ, CZY MNIE SIĘ NALEŻY PRZEPISANIE TEGO LEKU I CZY W MOIM PRZYPADKU BĘDZIE ON POMOCNY W LECZENIU?
59 LAT ponad rok temu

Witam serdecznie!

Raka rozpoznano u Pani w bardzo wczesnym stadium. Dodatkowo korzystne są: brak obecności przerzutów do węzłow chłonnych oraz niski stopień złośliwości G1. Niestety, nie napisała Pani wynikow oznaczeń receptorów hormonalnych (dla estrogenów, progesteronu, HER2) - być może jeszcze ich Pani nie otrzymała. Nie ma natomiast aktualnie u Pani konieczności zastosowania chemioterapii.
Co do herceptyny, stosuje się ją wyłącznie u pacjentek, u których wykryto dodatnie receptory HER-2 (dzieje się tak w około 20-30% przypadków). Jest to lek bardzo toksyczny, dlatego też decyzję o jego zastosowaniu powinno się podejmować w uzasadnionych przypadkach.

Dodatkowe informacje o leczeniu raka piersi: http://portal.abczdrowie.pl/leczenie-raka-piersi.

Pozdrawiam serdecznie