Proszę o interpretację MRI kręgosłupa

Witam serdecznie.W2013r miałam implantację kręgosłupa w odcinku C4/C5.Obecnie powróciły dolegliwości bólowe,drętwienia rąk,zawroty głowy.Lekarz zlecił MRI,opis: Na poziomieC4/C5 przepuklina tylna centralno-boczna krążka międzykręgowego wywołuje ucisk przedniej ściany worka oponowego pośrodkowo i po stronie lewej,spłyca zachyłki boczne,w większym stopniu po stronie lewej.Uwypuklające się dokanałowo krążki międzykręgowe C5/C6,C6/C7 uginają przednią ścianę worka oponowego.Zmiany wytwórcze na krawędziach trzonów kręgowych na poziomach C4/C5,C5/C6,C6/C7.Czy czeka mnie kolejna operacja?

Podany przez Panią opis wskazuje na możliwość założenia Pani w 2013 r. implantu do szyjnego odcinka kręgosłupa na poziomie C4/C5. Wspomina Pani o nawrocie dolegliwości po zabiegu neurochirurgicznym, które mogły nastąpić z przyczyn nawrotu choroby, zbyt intensywnego wysiłku lub z przyczyn technicznych dotyczących samego implantu. W opisie MRI, który Pani przytoczyła brak jest daty, a nie wspomina o obecności implantu i nie wiadomo stąd, czy dotyczy on badania MRI wykonanego przed zabiegiem wykonanym 6 lat temu, czy bezpośrednio po zabiegu neurochirurgicznym, czy też po upływie kilku lat od zabiegu ? Jeżeli jest to opis badania wykonanego obecnie, przy nawrocie dolegliwości, to należy zwrócić się z jego wynikiem do rekonsultacji radiologicznej w celu określenia przez specjalistę radiologa cech obrazu świadczących o obecnym stanie i lokalizacji Pani implantu. Gdyby okazało się, że w wykonanym obecnie badaniu MRI kręgosłupa szyjnego implant zmienił położenie, przesunął się powodując niezamierzony ucisk lub pękł, czy też, jeśli miał on charakter biologicznego przeszczepu - uległ wchłonięciu, to niezbędna będzie konsultacja neurochirurgiczna, która może wykluczyć konieczność reoperacji. W innych oklolicznościach, np. gdyby przytoczony opis MRI dotyczył Pani stanu przed operacją w 2013 r. niezbędna jest konsultacja specjalisty neurologa i może się wówczas okazać, że dalsze leczenie będzie możliwe bez operacji, zachowawczo, we współudziale specjalisty rehabilitacji medycznej.