Proszę o interpretację objawów choroby i wyników badania krwi

Witam. Odkąd moja czteroletnia córka poszła do przedszkola ciągle choruje (infekcje górnych dróg oddechowych). Po pierwszej chorobie został jej uporczywy kaszel, który męczy ją do dzisiejszego dnia. Raz kaszle sucho, raz mokro, a od ponad miesiąca jest to mokry kaszel, który występuje w dzień i nasila się w nocy. Żadne syropy nie pomagają. Osłuchowo jest bez zmian. Dziecko się męczy, łapie infekcję za infekcją, a przy okazji zaraża swoją roczną siostrę. Jesteśmy bezradni, może ktoś z Państwa potrafi nam pomóc. Kilka dni temu córka zaczęła gorączkować (37,6 - 38,4).Trwało to dwa dni, po czym temperatura ustąpiła. Po trzech dniach temperatura powróciła. Zrobiliśmy małej badania: morfologię z rozmazem i CRP. Proszę o interpretację wyników. Morfologia pełna: leukocyty 9,52 tys./ul, erytrocyty 4,45 mln/ul, hemoglobina 13,2 g/dl, hematokryt 38,2%, MCV 85,8 fl, MCH 29,7 pg, MCHC 34,6 g/dl, płytki krwi 244 tys./ul, neutrocyty 57,2%, limfocyty 29,9%, monocyty 11,6%, eozynocyty 1,1%, bazocyty 0,2%, neutrocyty 5,45 tys./ul, limfocyty 2,85 tys./ul, monocyty 1,10 tys./ul, eozynocyty 0,10 tys./ul, bazocyty 0,02 tys./ul, RDW-CV 12,1%, PDW 9,2 fl, MPV 9,5 fl. Rozmaz - manualnie: pałeczkowate 5%, segmentowane 54%, kwasochłonne 2%, limfocyty 35%, monocyty 4%, CRP - ilościowo 0,20 mg/dL. Zapomnialam dodać, że od jakiegoś tygodnia córka skarży się na ból brzuszka w okolicy pępka.
ponad rok temu

Redakcja abcZdrowie

Witam!

Wyniki są prawidłowe w odniesieniu do wieku i płci. Podwyższony odsetek monocytów w rozmazie automatycznym nie jest niepokojacy, ze względu na jego prawidłową wartość w rozmazie mikroskopowym oraz prawidłowe stężenie wyrażone liczbami bezwzględnymi.

Infekcje układu oddechowoego są niestety zmoraą rodziców dzieci zaczynających uczęszczać do żłobka lub przedszkola. Kaszel może utrzymywać się nawet po przebyciu infekcji, zwłaszcza oskrzeli. Dla pewności należy jednak pokazać dziecko pediatrze.

Pozdrawiam