Proszę o interpretację opisu MR w kontekście bólu kręgosłupa

Witam. Mam 34 lata. Kręgosłup ostatnio coraz częściej mi dokucza. W czasie snu nie mogę uleżeć na plecach ani na brzuchu. Dodam, że poza kręgosłupem choruję również na serce (Mam zaburzenia rytmu serca, częstoskurcz oraz arytmię. W 2016 roku miałam zabieg ablacji), dlatego mogę tylko stosować ćwiczenia rehabilitacyjne, ale to też nie wszystkie. Proszę o poradę. Zrobiłam badanie MR i nic nie rozumiem z opisu. Zachowana fizjologiczna lordoza odcinka lędźwiowego kręgosłupa. Widoczne niewielkie lewostronne wygięcie. Krążki międzykręgowe L4-L5 i L5-S1 mają nieznacznie uszkodzoną strukturę, widoczne jest niewielkie obniżenie intensywności sygnałów w czasie T2-zależnym jako wyraz ich początkowego odwodnienia. Wysokość k.m. L4-L5 i L5-S1 jest asymetrycznie umiarkowanie obniżona. Niewielkie wypukliny tylne dokanałowe, centralno-lewostronna k.m. L4-L5 i centralno-prawostronna k.m. L5-S1 uciskają worek opony twardej i tkankę tłuszczową wewnątrz-kanałową. Modelowane są korzenie:lewy L4 i prawy L5. Stożek końcowy rdzenia kręgowego jest nieposzerzony, nieuciśnięty i bez zmian ogniskowych. Zmian ogniskowych w kanale kręgowym nie stwierdzono. Szerokość kanału kręgowego w odcinku lędźwiowym jest w granicach normy. Drobne nawarstwienia kostne na sąsiadujących tylnych krawędziach trzonów kręgów L3-S1 i zmiany zwyrodnieniowe w stawach międzykręgowych L4-S1 wpuklają się do kanału kręgowego i do otworów międzykręgowych. Wysokość trzonów kręgów lędźwiowych jest zachowana.

szanowna Pani zmiany zwyrodnieniowe kręgosłupa takie jak nawarstwienia kostne mogą powodować ucisk nerwów rdzeniowych i wystąpienie objawów bólowych