Proszę o interpretację RTG kręgosłupa szyjnego

Lordoza szyjna zniesiona z patologiczną kyfozą w odcinku C4-C7. Dyskretnie niższa tarcza międzykręgowa C5/C6. Wysokość pozostałych tarcz oraz trzonów kręgów w normie. Na wys.tarcz międzykręgowych C4/C5/C6oraz C7/Th1 widoczne są drobne, dość dobrze wysycone cienie mogące odpowiadać niezrośniętym jądrom kostnienia lub zwapnieniom w więzadle podłużnym przednim. Teraz czekam na wynik tomografii komputerowej głowy, gdyż głównym powodem badania był ból głowy i szyi. Czy ból głowy może mieć związek z opisem tego badania?

ponad rok temu

Redakcja abcZdrowie

Dziękujemy za zadanie pytania.

Nie możemy niestety na nie odpowiedzieć, bo nie interpretujemy wyników badań. Przez internet lekarz nie może zebrać wywiadu i zbadać pacjenta a bez tego nie jest możliwa pełna i rzetelna interpretacja wyników.  Doradzamy skonsultowanie wyników z lekarzem, który skierował Cię na badania, on w razie potrzeby pokieruje też dalszą diagnostyką i ewentualnym leczeniem.

Zachęcamy do zadawania innych pytań, na które z przyjemnością odpowiemy.

Z wyrazami szacunku,
Zespół redakcyjny abcZdrowie.pl