Proszę o interpretację TK klatki piersiowej z kontrastem

Witam,TK klatki piersiowej z kontrastem ujawniło:W prawym górnym rogu duża owalna niezwapniona zmiana guzkowata-wlk 2,6x1,8 cm.Brak warstw tłuszczowych w zmianie.Zmiana nie jest częścią opłucnej Podejrzenie raka płuc. Guzek ten stwierdzono w TK w 2010 r, ale miałwkl.10 mm.Oprocz tego 3 małe guzki-wlk.5 i 4 i 5 mm.Zmiany te nie przeszkadzały mi żyć. W szpitalu zalecono mi biopsję.Mam 72 lata,nigdy nie paliłam,nie kaszlę, nie mam świszczącego oddechu ani bólu w klatce p., lubię jeść i jestem ogólnie zdrowa bez chorób przewlekłych, mieszkam w Trójmieście. Zgodziłabym się na chirurgiczne jednorazowe usunięcie guza. Po co robić biopsję, a potem ew. kolejną operację i narażać mnie na więcej cierpienia i niebezpieczeństw szpitalnych. Pytanie brzmi: Czy są inne nieinwazyjne metody zbadania, czy ten guz jest na pewno nowotworem? Chodzi mi o pewną diagnozę, a nie grzebanie w moich płucach.Proszę o radę gdzie i czego mam szukać w tej sprawie. Serdecznie dziękuję za odpowiedz.

Szanowna Pani, badanie histopatologiczne jest jedynym badaniem, które pozwoli postawić wiarygodne rozpoznanie. Żadna metoda nieinwazyjna nie jest w stanie zastąpić badania histopatologicznego. Serdecznie pozdrawiam