Proszę o interpretację wyników badań krwi dziecka!

Chłopiec 6 lat - proszę o interpretację wyników. Morfologia: WBC 9,3 G/L, RBC 5,25 T/L, HGB 8,70mmol/L, HCT 0,41 L/L, MCV 77,50 fl. MCH 26,8 pg, MCHC 21,40 mmol/L. PLT 424 G/L Poziom żelaza: 10,3 umol/L. Jako nieprawidłowe na wyniku zaznaczono gwiażdką : HGB i HCT. Proszę o informację co może być powodem tych nieprawidłowości oraz czy to poważne? Dziękuję K
ponad rok temu

Redakcja abcZdrowie

Witam serdecznie.

W podanych przez Panią badaniach wszystkie parametry mieszczą się w normie ( właściwej dla grupy wiekowej syna). Należy jednak pamiętać, że właściwa interpretacja badań jest możliwa w oparciu wywiad i badanie lekarskie.