Proszę o interpretację wyników badań mojej 7letniej córki

WBC 6,1, LYMPH 63,0, MXD 10,1, NEUT 26,9, RBC 4,87, HGB 13,6, HCT 41,5 MCV 85,2, MCH 27,9, MCHC 32,8, RDW-CV 13,9% PLT 276, PDW 11,3, MPV 8,2 , P-LCR 18,4 (BADANIE KRWI). BADANIE MOCZU - obraz mikroskopijny: śluz:obfity, nabłonki wielokatne: pojedyncze wpw, nabłonki okragłe: 1-3 wpw, bakterie nieliczne wpw, LEUKOCYTY: 8-10 wpw, kryształy: szczawianu wapnia liczne.
ponad rok temu

Redakcja abcZdrowie

Witam serdecznie.

W badaniach Pani córki zwraca uwagę podwyższony odsetek limfocytów, a obniżony granulocytów obojętnochłonnym w rozmazie leukocytów (krwinek białych). Bardziej miarodajnym badaniem jest stężenie poszczególnych krwinek białych wyrażone w liczbach bezwzględnych, którego niestety Pani nie podała - jeżeli ono jest prawidłowe, nie ma powodu do zmartwień. W badaniu ogólnym moczu występują cechy infekcji dróg moczowych (podwyższony poziom leukocytów w moczu). Wskazane byłoby wykonanie badania posiewu moczu w celu identyfikcji bakterii, która wywołała zakażenie wraz z antybiogramem pozwalającym nam określić najskuteczniejsze leczenie.