Proszę o interpretację wyników badań - różyczka

Witam serdecznie, odebrałam dzisiaj wyniki badań krwi pod kątem różyczki i bardzo proszę o ich interpretację. Badania robiłam w dniu wczorajszym, pod kątem przygotowań do ciąży: RUB M (S) RUB IgM 0.1 wynik ujemny <1.20 wynik dodatni >=1.60 RUB IgM ujemny RUB G (S) RUB IgG 432.31 wynik ujemny <5 wynik wątpliwy >= 5, <9.9 wynik dodatni >=10. Czy na podstawie tych wyników dobrze rozumiem, iż nie miałam kontaktu z tą chorobą i posiadam przeciwciała? Z góry dziękuję za odpowiedź.
ponad rok temu

Redakcja abcZdrowie

Witam!

Wynik badania - IgM (-), IgG (+) jest prawidłowy.  Tak jak Pani zauważyła - wskazuje on, że posiada Pani odporność przeciwko wirusowi różyczki. Jest to najprawdopodobniej odporność poszczepienna (bądź po przechorowaniu różyczki w dzieciństwie).

Pozdrawiam i życzę powodzenia.