Analiza wyniku badania endoskopowego

Proszę o interpretację wyników badania endoskopowego. Chodzi mi głównie o ryzyko nowotworu z niżej wspomnianego polipa (wyniki aż za 3 tygodnie). Nadmienię, że mam stale utrzymującą zgagę, przy odstawieniu omeprazolu. Przełyk: w okolicy nadwpustowej widoczne drobne ubytki śluzówki na szczytach fałdów, poza tym prawidłowy, linia Z nieregularna, położona prawidłowo. Objawy endoskopowe małej przepukliny rozworu przełykowego przepony, dno prawidłowe. Trzon: W części proksymalnej od strony krzywizny dużej widoczna zmiana polipowata śr. 0,6 cm - pobrano wycinki do badania hist.-pat., poza tym trzon prawidłowy. Część przedodźwiernikowa: śluzówka przekrwiona, obrzęknięta. Oddźwiernik: prawidłowy. Opuszka dwunastnicy: kształtna, bez zmian błony śluzowej. Część pozaopuszkowa: prawidłowa. Test ureazowy: ujemny. Jestem mężczyzną, mam 26 lat.

Przełyk: w okolicy nadwpustowej widoczne drobne ubytki śluzówki na szczytach fałdów: - w końcowym odcinku przełyku drobne zmiany typu ubytków śluzówki, zapewne spowodowane podrażnieniem końcowego odcinka przełyku na skutek zarzucania treści żołądkowej jak w przepuklinie rozworu przełykowego; Poza tym prawidłowy, linia Z nieregularna, położona prawidłowo: - bez patologii w opisie; Objawy endoskopowe małej przepukliny rozworu przełykowego przepony: - niewielkiego stopnia przepuklina rozworu przełykowego; Dno prawidłowe: - bez patologii w opisie; Trzon: W części proksymalnej od strony krzywizny dużej widoczna zmiana polipowata śr. 0,6 cm - pobrano wycinki do badania hist.-pat., poza tym trzon prawidłowy: - oznacza występowanie polipa w początkowym odcinku dna żołądka, od strony krzywizny większej, o średniej wielkości (mały polip do 3 mm, duży polip ma wielkość powyżej 10 mm), polipy w żołądku z reguły są zmianami łagodnymi (w 80-90%), na podstawie opisu makroskopowego nie budzi on podejrzenia zmiany typu złośliwego, ostateczne rozpoznanie będzie wiadome po uzyskaniu wyniku badania histopatologicznego; Część przedodźwiernikowa: śluzówka przekrwiona, obrzęknięta: - oznacza stan zapalny w części przedodźwiernikowej żołądka (końcowy odcinek żołądka); Oddźwiernik: prawidłowy: - brak patologii w opisie; Opuszka dwunastnicy:kształtna, bez zmian błony śluzowej Część pozaopuszkowa: prawidłowa: - prawidłowy obraz śluzówki dwunastnicy; Test ureazowy: ujemny: - brak zakażenia bakterią Helicobacter pylori.