Proszę o interpretację wyników badania rtg. Chciałbym wiedzieć, co może mnie czekać

Mam 30 lat (mężczyzna). Oto wynik badania: Wynik badania Kr L-S .Kątowo ustawiona kość krzyżowa. Zniesiona lordoza w lędźwiowym odcinku kr. Trzon kręg. L5 w stosunku do S1 przemieszczony ku tyłowi. Niewielka rotacja wzdłuż osi długiej w lędźw. odc. kręgosłupa.
30 LAT ponad rok temu

Redakcja abcZdrowie

Witam! Opis badania rentgenowskiego przytoczony w pytaniu wskazuje na wadę postawy w odcinku lędźwiowym kręgosłupa. Zniesiona lordoza, czyli zgięcie ku przodowi, wskazuje na zwiększone napięcie mięśni przykręgosłupowych stabilizujących ten odcinek kręgosłupa co może być przyczyną dolegliwości bólowych - rozumiem, że to one były przyczyną wykonania badania. Wysunięcie trzonu kręgu L5 w stosunku do S1 może byc podstawową przyczyną zwiększonego napięcia mięśni, może też pośrednio wpływać na postawę. Wada postawy przedstawia się w postaci kątowego ustawienia kości krzyżowej, oraz rotacji kręgosłupa. Ciężko bez zbadania, wykonania czynnościowych zdjęć tego odcinka kręgosłupa i innych czynności wypowiedzieć się jednoznacznie na temat przyczyn, dalszego postępowani i rokowania. Proponuję konsultację ortopedyczną. Pozdrawiam i życzę powodzenia.