Proszę o interpretację wyników krwi i moczu

Witam! Mam na imię Magda i mam 25 lat. Od kilku lat choruję na anemię i miewam stany podgorączkowe (do 37,5 st. C). Moje wyniki krwi odbiegają od normy zawsze w tych samych miejscach. Muszę zaznaczyć, że byłam kierowana do hematologa (gdzie wyniki wyszły jak zawsze, ale lekarz stwierdził, że wyniki są sprzeczne, ponieważ wszystko wskazywało na anemię z powodu niedoboru żelaza, ale żelazo wyszło wtedy ponad normę. W każdym bądź razie nie podjęto żadnego leczenia.) W tej chwili wyszły mi następujące wyniki: Krew: żelazo 135 qg/dl, OB 10, HCT 34,10%, MCV 78,20 um^3, HGB 11,30 g/dl, MCH 26,00 pg, LYM% 47,80%, PLT 318 10^3/ul. Reszta jest w normie. Wymaz krwi: pałeczkowate 3, segmentowane 37, monocyty 3, limfocyty 49, eozynocyty 8, bazocyty 0 Mocz: PH 6.0, S.G 1020, barwa Lt. Orange, nabłonki poj., leukocyty 2-4, erytrocyty 0-2 św, śluz obfity. Jestem po USG jamy brzusznej (wszystko w porządku). Czekam jeszcze na wyniki prześwietlenia rentgenowskiego klatki piersiowej i wymazu z gardła. Lekarka zapowiedziała mi jeszcze ewentualne badanie szpiku kostnego. Proszę o interpretację tych wyników i ewentualną przyczynę takich ich wartości. Dziękuję.

KOBIETA, 25 LAT ponad rok temu

Co o naszym zdrowiu mówi żywa kropla krwi? [Specjalista radzi]

Krew może wiele powiedzieć o naszym zdrowiu, a jeszcze więcej świeżo pobrana, która natychmiast trafia pod mikroskop. Pozwala nam to określić, czy organizm jest zakwaszony, ma odpowiedni poziom wolnych rodników, nie jest obciążony toksynami, pasożytami czy grzybami.

Lek. Izabela Brym
60 poziom zaufania

Witam.

W przypadku niedokrwistośći przypominającej anemię z niedoboru żelaza i jednocześnie podwyższonym (lub prawidłowym) poziomie tego pierwiastka we krwi, dość prawdopodobnym rozpoznaniem jest talasemia lub niedokrwistość syderoblastyczna. Są to schorzenia rzadkie, zwykle genetyczne (chociaż anemia syderoblastyczna może występować po niektórych lekach czy w zatruciach metalami ciężkimi). Do rozpoznania tych postaci powinna Pani jednak wykonać pełne badanie gospodarki żelazowej (nie tylko stężenie Fe, ale również poziom ferrytyny, TIBC lub transferyny), badanie szpiku kostnego oraz (być może) badanie genetyczne.

0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty