Proszę o interpretację wyników krwi - morfologia krwi obwodowej

Morfologia krwi obwodowej: WBC 5,29 K/ul RBC 5,12 M/ul HGB 14,0 g/dl HCT 44,2 % MCV 86,3 fl MCH 27,3 pg MCHC 31,7 g/dl RDW 13,8% PLT 257,0 K/ul MPV 10,8 fl NEU 2,07 K/ul 39,1 % LYM 2,53 K/ul 47,8 % MONO 0,41 K/ul 7,8% EOS 0,24 K/ul 4,5% BASO 0,04 K/ul 0,8% leukogram paleczki 1% neutocyty 44% eozynocyty 2% bazocyty 0% monocyty 6% limfocyty 47% Mam 19 lat, miesiąc temu przebytą anginę z powiększonym szyjnym węzłem chłonnych, teraz zapalenie migdałków z powiększonymi węzłami chłonnymi podżuchwowymi. USG węzłów chłonnych wykazało stan zapalny.

Redakcja abcZdrowie

Dziękujemy za zadanie pytania.

Twoje pytanie dotyczy prośby interpretacji wyników badań i niestety nie możemy na nie odpowiedzieć. Skonsultuj swoje wyniki badań ze swoim lekarzem prowadzącym, który znając Cię i mając historię Twojej choroby, będzie mógł właściwie ocenić Twój stan zdrowia.

Zachęcamy do zadawania innych pytań, na które z przyjemnością odpowiemy.

Z wyrazami szacunku,
Zespół redakcyjny abcZdrowie.pl