Proszę o interpretację wyników krzywej cukrowej w 27 tygodniu ciąży

Witam. Czy mogę prosić o interpretację moich wyników z krzywej cukrowej? Miałam test obciążenia 75g. Wynik na cczo -90 mg/dl (70-99) Wynik po 1h- 175 mg/dl Wynik po 2h- 172 mg/dl. Jestem w 27 tygodniu ciąży. Czy na wynik może mieć wpływ stres oraz to, że poprzedniego dnia jadłam słodkie rzeczy (urodziny). Proszę o interpretację, bo bardzo się martwię a lekarza mam za 5 dni. Czy muszę powtórzyć badania?

Lek. Bartłomiej Grochot

Wynik ten wskazuje na nieprawidłowa tolerancje glukozy na czczo. Stres oraz wysokocukrowa dieta, dani poprzedniego mogła mieć wpływ na wynik, lecz niewielki. Wskazane jest skonsultowanie się z diabetologiem.