Proszę o interpretację wyników - morfologia krwi

Witam, mam 26 lat, jestem kobietą. Otrzymałam właśnie wyniki badań morfologii, czekam jeszcze na wyniki moczu, ale lekarz może zinterpretować je dopiero we wtorek -ma urlop. Niepokoi mnie podwyższony poziom PDW. Całość wyników: RBC 4.29, HGB 13.4, HCT 40.3, MCV 94, MCH 31,3, MCHC 33.3, RDW 14.2, PLT 212, MPV 10.0, PCT 0.212, PDW 20.0h, WBC 5.2. Proszę o interpretację, gdyż staram się o dziecko :)

Redakcja abcZdrowie

Witam!

PDW jest parametrem odnoszącym się do płytek krwi. W sytuacji, gdy stężenie płytek we krwi jest prawidłowe (tak jak u Pani), niewielkie odchylenie od normy w zakresie PDW nie ma znaczenia klinicznego. Podane przez Panią wyniki nie budzą zastrzeżeń.

Pozdrawiam i życzę powodzenia.