Proszę o interpretację wyników rezonansu i pomoc co dalej? Drętwieją mi dłonie po nocy

Dzień dobry! Pomogliście mojej koleżance, więc i ja zwracam się z prośbą o interpretacje i pomoc co dalej. Od roku nasilają się drętwienie obu dłoni po nocy-z nasileniem lewej ręki, żadnych innych dolegliwości nie mam. Wyniki w normie, lekka niedoczynność tarczycy, poza tym ok. Mam 55 lat, jestem kobietą pracującą dużo przy komp. i co podobno nie bez wpływu-3 godz. dziennie czytająca w łóżku pewnie w nie za dobrej postawie. Byłam na zabiegach kinezyterapii-ale dzieje się gorzej-boli mnie kark i mam trudności w obracaniu głowy, więc zaprzestałam temu. W mieście moim neurolog powiedział, że z tym należy żyć i przyzwyczajać się do bólu, bo to już wiek dojrzały. Czy Państwo są też tego zdania? Pozdrawiam Ewa Na poziomie C5-C6 widoczne obniżenie wysokości tarcz międzykręgowych, na obu poziomach widoczna wypuklina tarczym/k,na poziomie C5-C6 tylno-prawoboczna,na C6-C7tylnolewoboczna tylkna wypuklina tarczy/k widoczna takze na poziomie C3-C4 worek oponowy uciśnięty na poziomie C3-C4,C45-C6,C6-C7 z redukcja przedniej rezerwy płynowej, bez cech ucisku na rdzeń kręgowy na opisywane wypukliny nakładają się zmiany wytwórczo-zwyrodnieniowe na tylno-bocznych krawędziach trzonów kręgów wpuklające się w obręb kanału kręgowego, w obręb otworów m/k opisywane zmiany wytwórczo- zwyrodnieniowe najbardziej nasilone są na poziomie C3-C4 obustronne z przewaga strony lewej,C4-C5 po stronie lewej,C5-C6 obustronnie,C6-C7 po lewej stronie; widoczny ucisk na worek oponowy z redukcja przednio-bocznych rezerw płynowych, zwężeniem otworów m/k,na poziomie C5-C6 i C6-C7 najprawdopodobniej z modelowaniem korzeni nerwowych nie uwidoczniono nieprawidłowych ognisk w obrębie odcinka szyjnego rdzenia kręgowego.

Redakcja abcZdrowie

Szanowna Pani,
Nie chciałabym podważać kompetencji lekarza, u którego Pani była, ale myślę, ze warto skonsultować ten wynik z innym specjalistą. Właściwym w tego typu schorzeniach jest neurolog lub neurochirurg. Wynik rezonansu magnetycznego nie jest prawidłowy. Zmiany zwyrodnieniowe i uwypuklenia krążków międzykręgowych, mogą być, jak najbardziej przyczyną bólu karku i drętwienia kończyn. Po stepowanie w takich przypadkach to zwykle leczenie objawowe, czyli przeciwbólowe oraz rehabilitacja. O ewentualnej interwencji chirurgicznej decyduje lekarz neurochirurg po dokładnym zbadaniu pacjenta i analizie historii choroby.