Proszę o interpretację wyników rezonansu odcinka lędźwiowo-krzyżowego

Proszę o pomoc, czy to coś poważnego? Badanie wykonano w sekwencjach T1 i T2 zależnych oraz w sekwencji STIR w płaszczyznach strzałkowej i poprzecznej. Lewostronna skolioza w odcinku L/S kręgosłupa z tendencją do kyfotycznego ustawienia. Objawy degeneracji tarczy m-k na poziomie L4/L5 pod postacią częściowej dehydratacji oraz pośrodkowej protruzji, która modeluje worek opony twardej. Stan morfologiczny pozostałych tarczy m-k prawidłowy. Szerokość kanału kręgowego i otworów m-k w normie. Umiarkowane zmiany zwyrodnieniowe na powierzchniach kręgów, w stawach m-k w odcinku L/S kręgosłupa. Stożek końcowy rdzenia położony typowo, bez patologii ogniskowej. Nieprawidłowy obraz tylnej ściany trzonu macicy - podejrzenie patologii ogniskowej. Zalecana konsultacja ginekologiczna.
ponad rok temu

Redakcja abcZdrowie

Dziękujemy za zadanie pytania.

Twoje pytanie dotyczy prośby interpretacji wyników badań i niestety nie możemy na nie odpowiedzieć. Skonsultuj swoje wyniki badań ze swoim lekarzem prowadzącym, który znając Cię i mając historię Twojej choroby, będzie mógł właściwie ocenić Twój stan zdrowia.

Zachęcamy do zadawania innych pytań, na które z przyjemnością odpowiemy.

Z wyrazami szacunku,
Zespół redakcyjny abcZdrowie.pl