Proszę o interpretację wyników testów wziewno-pokarmowych IgE swoiste.

Wszystkie alergenty stężenie <0,15, klasa 0, wynik ujemny w stosunku do danego alergenu. Czy to oznacza, że nie jest uczulona na żaden z tych alergenów? Pozdrawiam
ponad rok temu

Redakcja abcZdrowie

Witam!

Negatywne wyniki oznaczeń IgE swoistych, tak jak Pani napisała, świadczą o tym, że jest bardzo małe prawdopodobieństwo uczulenia na te alergeny. Na pewno nie ma uczulenia w mechanizmie IgE-zależnym, co nie wyklucza nadwrażliwości w innym mechanizmie (co jednak jest bardzo rzadkie w tym panelu substancji uczulających).

Proszę zgłosić się do lekarza zlecającego badania w celu pokierowania dalszą diagnostyką.

Pozdrawiam i życzę powodzenia.