Proszę o interpretacje wyników toksoplazmoza gondii

Witam serdecznie, jestem w 5 tygodniu ciąży, odebrałam wyniki na obecność toxo gondii: IgG = 334 IU/ml, IgM = 0,347 COI/ml. Czy to oznacza, że dziecku nic nie grozi? Uprzejmie proszę o odpowiedź:)
KOBIETA ponad rok temu

Redakcja abcZdrowie

Witam!

Wyniki należy zawsze interpretować w oparciu o zakres norm podany przez laboratorium, w którym badanie było wykonywane. Jeżeli miano IgM mieści się w zakresie wartości interpretowanych jako wynik ujemny, a IgG jako wynik dodatni (tak najprawdopodobniej jest w Pani przypadku), oznacza to, że nie ma zagrożenia dla dziecka. Do zarażenia doszło u Pani w przeszłości, a tylko świeża infekcja kobiety ciężarnej stwarza ryzyko dla płodu. Proszę więc sprawdzić zakresy norm, które z pewnością podane są na wydruku wyników badania.

Pozdrawiam!