Proszę o interpretację wyników - TSH, fT4

TSH-III 0,02 ulU/ml (norma: 0,4-4,0 ulU/ml), fT4 1,24 ng/dl (norma 0,8-1,8 ng/dl).

Redakcja abcZdrowie

Witam!

Obniżone stężenie TSH świadczy o nadczynności tarczycy. W sytuacji, gdy nie występują objawy choroby, a stężenie hormonu tarczycy, wolnej tyroksyny (fT4), jest prawidłowe, mówi się o tzw. subklinicznej niedoczynności tarczycy. Konieczna jest dokładniejsza diagnostyka - USG tarczycy, oznaczenie poziomów pewnych przeciwciał, dlatego z wynikami powinna udać się Pani do lekarza, który zlecił wykonanie badania.

Pozdrawiam i życzę powodzenia.