Proszę o interpretację wyniku ANA2

Witam. Przez okolo 4 miesiace chorowalam na przewlekla pokrzywke z obrzekiem naczynioworuchowym . W szpitalu zostalo wykonane mi badanie Ana1,ktore wyszlo dodatnie. Teraz robilam ana2 i prosilabym o interpretacje wynikow gdyz wizyte u lekarza mam za ponad pol roku. W badanej surowicy krwi metoda immunofluorescencji posredniej stwierdzono obecnosc przeciwcial przeciwjadrowych dajacych na komorkach HEp-2typ swiecenia ziarnisty i chromosomow w mianie 1:640.Nie wykryto przeciwcial przeciw antygenom z grupy ENA( rozpuszczalnym antygenom jadrowym i cytoplazmatycznym : Ro,La Jo-1,Scl-70,nRNP i Sm). Wynik 1:640 ma miano wysoko dodatnie wedlug skali. Prosze o interpretacje i czy jest powod do zmartwien. Dziekuje.

Dzień dobry, interpretacja wyniku powinna być dokonywana w odniesieniu do całościowego obrazu pacjenta. Dodatni wynik nasuwa podejrzenie procesu autoimmunologicznego- proponuję udać się do reumatologa.