Proszę o interpretacje wyniku badania

Dzień dobry, Mam 27 lat, bardzo dużo wypada mi włosów. W związku z tym prywatnie wykonałam badania krwi. Napiszę, że robiłam morfologię, poziom żelaza, witaminy B12, magnezu i stężenia hormonów płciowych (estradiol, progesteron, testosteron i prolaktyna). Otóż wszystkie wyniki wyszły dobrze, tylko jeden wynik wyszedł nie prawidłowo, a więc stężenie prolaktyny - jest ono w nadmiarze i wynosi 27,93 ng/ml. W internecie wyczytałam, że nadmiar prolaktyny wpływa na pogorszenie cery (trądzik) i na wypadanie włosów. Chciałabym się zapytać, czy powinnam z tym wynikiem zgłosić się do endokrynologa w celu ewentualnego leczenia i zrobienia dalszych badań mających na celu znalezienie przyczyny powstania tego nadmiaru? Z góry bardzo dziękuje za odpowiedź i serdecznie pozdrawiam, Iwona

Szanowna Pani,

Zdecydowanie należy zgłosić się do endokrynologa, który po zebraniu szczegółowego wywiadu i badaniu fizykalnym będzie miał możliwość skierowania Pani w razie potrzeby na specjalistyczne badania dodatkowe. Po uchwyceniu przyczyny natomiast zaleci odpowiednie postępowanie.

Pozdrawiam serdecznie