Proszę o interpretację wyniku badania RTG

Proszę o interpretację wyniku RTG mojego Taty. Mężczyzna, wiek 53 lata. Pogłębione ustawienie kości krzyżowej. Obniżenia przestrzeni m-trz. L4 - L5 - S1, drobne osteofity na krawędziach trzonów. Wysokość trzonów jest odpowiednia.
ponad rok temu

Redakcja abcZdrowie

Witam.

Podany przez Pana wynik badania rtg wskazuje na obecność zmian zwyrodnieniowych kręgosłupa lędźwiowego i dyskopatii L4/L5, L5/S1. Zaznaczam, że badanie zawsze należy interpretować z pełnym obrazem klinicznym. Zalecam w związku tym wizytę u lekarza rodzinnego, który zaleci dalsze postępowanie diagnostyczno-lecznicze.