Proszę o interpretację wyniku hemogramu 7-letniej córki

Morfologia podstawowa - cała w normie, ale rozmaz budzi moje zaniepokojenie: limf - 34.3% (35-65), neut - 0.6% (35-60), eozyn - 1.5% (1-5), bazo - 0.6% (0-1), mono - 1.2% (1-8), LUC 61.9% (0-4), limf - 1.51 tys./ul (0.9-5.2), neut - 0.03 tys./ul (1.9-8), eozyn - 0.07 tys./ul (0-0.8), bazo 0.03 tys./ul (0-0.2), mono - 0.05 tys./ul (0.16- 1), LUC - 2.72 tys./ul -(0-0.4), hs-CRP 2.02 mg/l (0-5), OB - skrzep. Badania wykonane z powodu przewlekłych, średnionasilonych bólów brzucha (od ok. 1,5 roku), słabego wzrostu i wagi (118 cm/21 kg). Od listopada 2009 r. leczona z powodu lambii. W chwili pobrania krwi - krótko po słabej infekcji grypopodobnej, która nasiliła bóle brzucha. Badanie kału na pasożyty wykonane - ale jeszcze nie znam wyniku. Zaplanowane usg brzucha. Okresowo córka jest drażliwa, męczliwa, poza tym jest ruchliwa i wysportowana. Lekarka, która oglądała wyniki, zbyła moje obawy.

ponad rok temu

Witam serdecznie!

Komórki LUC to w ocenie automatycznego analizatora krwi - wspólne określenie dla kilku rodzajów tzw. dużych peroksydazoujemnych komórek analizator. Ich wynik wg analizatora jest faktycznie znacznie przekroczony, ale... Tak naprawdę, aby ustosunkować się do problemu, należałoby zrobić rozmaz ręczny krwi, czyli oceniany przez specjalistę, a nie maszynę. Skoro inne parametry są w normie, nie podejrzewałabym raczej patologii.

Proponuję zatem powtórzyć badanie krwi i poprosić o rozmaz ręczny.

Co do bólów brzucha i niskiej wagi, może należałoby szukać przyczyny w alergii pokarmowej? Z pewnością córka musi trafić do dobrego gastroenteologa dziecięcego.

Pozdrawiam serdecznie