Proszę o interpretację wyniku na różyczkę

Witam. Mam 30 lat i wczoraj odebrałam wyniki badań na różyczkę. Dodam, że jestem w 10 tygodniu ciąży. A więc IgG 29,1 IU/ml, IgM 10,0 AU/ml. Proszę mi powiedzieć, czy z wyżej wymienionych wyników wynika, że jestem odporna na ten wirus, czy nie? Mam dziecko w wieku przedszkolnym i nie wiem, czy nie zarazi się w przedszkolu różyczką.

Redakcja abcZdrowie

Witam!

Niestety, interpretacja podanych przez Panią wyników nie jest możliwa, gdyż nie podała Pani wartości norm stosowanych w laboratorium, w którym badanie było wykonywane. Każde laboratorium posiada swój własny zakres wartości referencyjnych, dlatego bez tej informacji wynik jest bezwartościowy.

Pozdrawiam.