Proszę o interpretację wyniku radiologicznego

Syn mój miał białaczkę, ma 21 lat, jest w remisji od 12 lat, poszedł na prześwietlenie klatki piersiowej. Zaniepokoił mnie wynik. W polu dolnym płuca lewego, w rzucie IX żebra, widoczne jest ognisko o wym. ok. 9x23 mm, dobrze wysycone. Poza tym wszystko w normie.

ponad rok temu

Witam serdecznie,

Moim zdaniem zmiana wymaga dalszej diagnostyki - tzn. tomografia komputerowa. U chorego leczonego w przeszłości z powodu białaczki należy zawsze mieć wzmożoną czujność pod katem ewentualnych patologii. Wznowy białaczek po tylu latach bywają rzadkie, ale czasami konsekwencją intensywnej terapii mogą też być wtórne nowotwory.

Nie jest moją intencją straszenie Państwa, warto nie denerwować się na zapas, ale na pewno wykonać dodatkowe badania.

Pozdrawiam serdecznie