Analiza wyniku badania stężenia glukozy u sześćdziesięciolatka

Proszę o interpretację wyników. Mężczyzna lat 61, ogólnie zdrowy, w wyniku rutynowych badań zlecono dodatkowe badanie na poziom cukru, w tym powtórne badanie glukozy (osocza po 120 minutach). Ostateczny wynik: - glukoza (osocze na fluorek) 104 mg/dl - glukoza (osocze po 120 min) 88 mg/dl

Witam serdecznie! Na podstawie otrzymanych wyników można stwierdzić nieprawidłową glikemię na czczo. Jest to stan poprzedzający cukrzycę. W tej fazie najlepiej wdrożyć już zasady diety cukrzycowej, aby zapobiec progresji choroby w cukrzycę. Wskazane jest również okresowe badanie poziomu cukru oraz wykonanie raz w roku testu z obciążeniem glukozą. Wiele informacji na temat zasad diety cukrzycowej znajduje się na stronie portalu. Warto również wprowadzić systematyczny wysiłek fizyczny. Jeżeli jest nieprawidłowa masa ciała, wskazana jest jej redukcja. Pozdrawiam.