Proszę o konsultację wyników tomografii

Na poziomie L5/S1 stwierdzono centralno-lewoboczną przepuklinę jądra miażdżystego krążka wywierającą umiarkowany ucisk na worek oponowy w części środkowej i redukującą zachyłek boczny kanału kręgowego; po stronie lewej - ucisk korzenia rdzeniowego L5. W warstwach podchrzęstnych przylegających do tego krążka trzonów występują ogniska zwyrodnienia tłuszczowego. Na poziomie L4/5wystepuje mniejsza przepuklina centralno-lewoboczna natomiast krążekmiędzykręgowy L3/4 tworzy niewielką, podwięzadłową wypuklinę centralną. Wszystkie w/w krążki wykazują cechy dehydracji wyrażone obniżeniem sygnału w obrazach T2 zaleznych, lordoza lęzwiowa zniesiona. Po konsultacji otrzymałam skierowanie na opreację, inny lekarz stwierdził, że potrzebują tylko rehabilitacji. Już nie wiem, co mam robić i kogo słuchać. Tak naprawdę dość mam już codziennego bólu, czasem silnego, uniemożliwiającego normalne czynności. Dziękuję i pozdrawiam
ponad rok temu

Redakcja abcZdrowie

Dziękujemy za zadanie pytania.

Twoje pytanie dotyczy prośby interpretacji wyników badań i niestety nie możemy na nie odpowiedzieć. Skonsultuj swoje wyniki badań ze swoim lekarzem prowadzącym, który znając Cię i mając historię Twojej choroby, będzie mógł właściwie ocenić Twój stan zdrowia.

Zachęcamy do zadawania innych pytań, na które z przyjemnością odpowiemy.

Z wyrazami szacunku,
Zespół redakcyjny abcZdrowie.pl