Proszę o ocenę mojego stanu zdrowia

Mam 45 lat, jestem mężczyzną. Od 43 lat leczę się na astmę oskrzelową. Mam praktycznie conocne ostre duszności. Również w dzień mam utrudniony oddech. W nocy budzę się z powodu duszności. Muszę usiąść i dopiero wtedy jest mi trochę lepiej. Duszność przerywam inhalatorem V*** (często nie pomagają dawki zalecane). Bardzo często zasypiam siedząc na łóżku lub w fotelu w ciągu dnia. Mieszkam na drugim piętrze i mam kłopoty z wejściem do mieszkania. Duszności powodują również sytuacje stresowe oraz oczywiście kontakty z alergenami. Jestem uczulony na pyłki drzew, traw, sierść zwierząt, pierze, roztocza, kurz domowy. Oczywiście w sposób maksymalnie możliwy staram się eliminować alergeny z otoczenia, jednak jest to wielokrotnie niemożliwe. Najnowsze moje badania to gazometria: FIO2-21%,ABE-minus4,baro752mmHg,HCO318mmol/L,pCO2-25mmHgpCO2(T)25mmol/L,pH7.47,pH(T)7.47,pO287mmHg,pO2(T)-87mmHg,SBC-21mmol/L,SBE minus5,sO2-97%,tCO2(P)-41 Vol%,tHb-15 g/dL SpiromettriaFVC-57% FEV1-61% FEV1/FVC-110% PEF-61% MEF75%-62% MEF50%-62% MEF25%-75% Jak napisałem mam 45 lat, wzrostu 182 cm, ważę 108 kg. Moje odczucie jest takie, że czuję się coraz gorzej, a lekarz twierdzi, że jestem prawie zdrowy. Przyjmuję codziennie O*** 2/dzień, T*** 300 2/dzień,  F*** 500 3/dzień, doraźnie E***, V*** aerozol, D*** 8 mg. Poprzednio przez 7 latr byłem leczony D*** (nawet co 3 dni), co doprowadziło do osteopenii. Ponadto leczę się na nadciśninie tętnicze. Przyjmuję E*** 20 mg 2*dziennie. Przyjmuję również P*** 0,025 w dawkach 1/1/2 oraz L*** 30 mg raz dziennie. Bardzo proszę o ocenę zaawansowania mojej astmy. Z szacunkiem, Andrzej

Redakcja abcZdrowie

Dziękujemy za zadanie pytania.

Twoje pytanie dotyczy prośby interpretacji wyników badań i niestety nie możemy na nie odpowiedzieć. Skonsultuj swoje wyniki badań ze swoim lekarzem prowadzącym, który znając Cię i mając historię Twojej choroby, będzie mógł właściwie ocenić Twój stan zdrowia.

Zachęcamy do zadawania innych pytań, na które z przyjemnością odpowiemy.

Z wyrazami szacunku,
Zespół redakcyjny abcZdrowie.pl