Proszę o ocenę opisu rezonansu magnetycznego głowy

Witam. Proszę o ocenę opisu rezonansu magnetycznego głowy. Robiony z powodu długotrwałych zawrotów( miesiąc czasu) głowy i dudnienia w uszach. " podkorowo i przyśrodkowo W przednich częściach płatow czołowych widoczne drobne ( do 2 mm. ) Pojedyńcze, zmiany degeranacyjno demobilizacyjne , naczyniopochodne. Reszta opisu prawidlowa. Wcześniej robiłam inne badania dno oka, laryngolog, neurolog , morfologia tarczyca Ob wszystko w normie. Co w takim razie może sugerować ten zapis ? Nie miałam jeszcze jedynie badań kardiologicznych.

Witam! Opisujący badanie lekarz sugeruje, że zmiany w istocie białej mają najpewniej pochodzenie naczyniowe (najlepsza opcja), jednak aby wykluczyć inne przyczyny konieczne są badania neurologiczne: EEG, potencjały wywołane, ew. pobranie płynu mózgowo-rdzeniowego, o typowym badaniu neurologicznym (fizykalnym) nie wspomnę. Powodzenia W. Ł.

Pytaj nadal neurologów. Czasami potrzebny jest RM rdzenia kręgowego ponieważ tam można zauważyć w pierwszej kolejności niektóre choroby neurologiczne...